Dzieło Mostowe Roku 2018

12 czerwca 2019

Z ogromną satysfakcją i dumą informujemy, że dnia 10.06.2018 r. otrzymaliśmy główną nagrodę w konkursie DZIEŁO MOSTOWE ROKU 2018 przyznaną przez Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej!

 

Celem Konkursu jest rozpowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w zakresie techniki mostowej, a w rezultacie systematyczne podnoszenie poziomu polskiego mostownictwa

Wyróżniony Most znajduje się nad rzeką Prudnik w ciągu drogi DK-40 w Prudniku. Zarówno Inwestor, Projektant jak i Wykonawca w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dołożyli wszelkich starań, aby w procesie rewitalizacji oraz dostosowania do współczesnych wymagań technicznych w maksymalny możliwy sposób zachować historyczną formę obiektu. Co jest istotne, do odbudowy mostu wykorzystane miały zostać, w sposób maksymalny, elementy i budulec ze starego mostu.

Współpraca wszystkich stron procesu budowlanego pozwoliła na zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji nowoczesnej, spełniającej wszystkie wymagania komunikacyjne, mającej założoną nośność i trwałość, a jednocześnie o architekturze zbliżonej do wyglądu mostu pierwotnego, nieskażonego wielokrotnymi przebudowami. Obiekt po rewitalizacji stanowi świadectwo dorobku poprzednich pokoleń oraz jego symbol na przyszłość.

 

Film z realizacji nagrodzonego mostu można obejrzeć TUTAJ.

Designed by Blue Owl